SAĞLIKLI ÇALIŞMA PLATFORMU

Sağlıklı Çalışma Platformu

Sağlıklı Çalışma Platformu Türkiye Yeşilay Cemiyeti öncülüğünde, sektörün önde gelen kurum kuruluşları ile birlikte başlatılmış ve işyerlerinde çalışanların ruhsal/bedensel olarak daha iyi olmalarını sağlamak amacı ile kurulmuş bir platformdur.
İş Yaşamının İyileştirme Programı kapsamında kurulan Sağlıklı Çalışma Platformu, iş yaşamında meydana gelebilecek ruhsal ve bedensel bozulmaların önlenmesi, sağlıklı çalışma yaklaşımının benimsenmesi konusunda kurumlara pek çok imkân tanıyacaktır. Bu çalışma ile platforma dâhil olan kuruluşlarımız bir puanlama ve ödül mekanizması sürecine de dâhil olarak mevcut durumlarını gözlemlemiş ve geleceğe dair bir çerçeve çizmiş olacaklardır.

İş Yaşamını İyileştirme Programı kapsamında söz konusu puanlama ve ödül mekanizmasının ardından, proje süresince sağlıklı çalışma anlayışını uygulayan işletmeler geliştirilen puanlama sistemi vasıtası ile derecelendirileceklerdir. Platform ile puanlama sistemi aşamalı olarak güncellenecek ve proje sonrasında işletmelerin bağımlılıkla mücadelede sağlıklı çalışma anlayışı alanındaki gelişimi ve ilerlemelerini içerecek şekilde geliştirilecektir.

Sağlıklı Çalışma Platformunun Amacı ve Çalışma Alanları

  • Şirketlerin sağlıklı çalışma amacı ile birlikte hareket etmelerini sağlamak
  • Sağlıklı çalışma anlayışını benimseyen bir iş dünyasının oluşturulması
  • Gönüllü şirketlerde ki uygulamaların sürekliliğinin sağlanması
  • Oluşturulan kriter ve standartların geliştirilmesini sağlamak

Sağlıklı Çalışma Platformuna Üye Kuruluşlar


İstanbul Ticaret Odası
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü
Türkiye Kalite Derneği
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.
Vakıf Emeklilik A.Ş.
Siemens A.Ş.
Eureko Sigorta A.Ş.